Stranieri

Florin Andone, gol de mare atacant pentru Deportivo cu Las Palmas

Sursă foto: twitter.com

Internationalul Florin Andone si-a dovedit clasa, vineri seara, in meciul pe care formatia sa, Deportivo La Coruna l-a incheiat la egalitate in deplasare cu Las Palmas, scor 1-1.

Condusa inca din minutul 13 dupa reusita lui Garcia, Deportivo a smuls in extremis un punct gratie golului spectaculos marcat de Andone in repriza secunda.

Lansat in adancime de Colak cu o pasa verticala de peste 30 de metri, Andone si-a depasit in viteza adversarul din marcaj si a urmarit balonul pana in careu, iar de acolo a reluat decisiv in poarta pentru 1-1.

Pentru Andone este al 7-lea gol in 21 de meciuri disputate pentru Deportivo in toate competitiile acestui sezon.

Deportivo ramane in zona sensibila a clasamentului din La Liga dupa acest rezultat, pe locull 15, cu 19 puncte.

Echipa lui Andone nu a mai castigat in campionat din 18 decembrie, de la un 2-0 pe teren propriu cu Osasuna.