Stranieri

Florescu a marcat in ultima etapa din Rusia. Dinamo Moscova prinde Europa League

George Florescu, fostul numar zece al nationalei Romaniei in mandatul lui Razvan Lucescu, a marcat un gol pentru Dinamo Moscova in ultima etapa a campionatului din Rusia.

Folosit titular pana in minutul 62, Florescu a punctat pentru fosta echipa a lui Dan Petrescu in prima repriza.

In cele din urma Dinamo Moscova a pierdut, scor 2-3, pe terenul rivalei Spartak Moscova, posibila viitoare echipa a lui Petrescu, dar a incheiat sezonul pe locul patru si va juca in Europa League.

Pentru al doilea an consecutiv titlul din Rusia merge in vitrina celor de la CSKA Moscova, dupa ce aceasta a invins pe Lokomotiv Moscova, ocupanta locului al treilea, cu 1-0.

CSKA Moscova va juca direct in grupele Champions League, Zenit Sankt Petersburg in preliminariile Champions League, iar echipele Lokomotiv Moscova, Dinamo Moscova si FC Krasnodar vor reprezenta Rusia in Europa League.