Stranieri

Echipa lui Florin Andone eliminata din Cupa Spaniei

Sursă foto: twitter.com

Deportivo La Coruna, echipa la care evolueaza internationalul Florin Andone, a parasit Cupa Regelui Spaniei in faza optimilor de finala.

Galicienii au remizat, miercuri seara, in deplasare, cu Deportivo Alaves, scor 1-1, iar echipa basca merge in sferturi gratie egalului 2-2 scos pe El Riazor.

Titular la Deportivo La Coruna, Andone a fost inlocuit in minutul 60 la 1-0 pentru Alaves, iar dupa doua minute a venit si egalarea din partea lui Arribas.

In alta ordine de idei, Alcorcon, fosta echipa a lui Cosmin Contra, s-a calificat in sferturi dupa victoria de pe teren propriu cu Cordoba, scor 2-1. In tur fusese 0-0.

Real Sociedad a eliminat-o pe Villarreal cu 1-1 acasa, dupa ce in prima mansa bascii se impusesera cu 3-1.