Stranieri

Dubla reusita de Nicolae Stanciu in Cehia

Internationalul roman Nicolae Stanciu a marcat doua goluri pentru formatia Slavia Praga in campionatul Cehiei.

Slavia Praga s-a impus in fata lui Slovacko, scor 3-2, iar doua dintre reusite i-au apartinut lui Stanciu, ambele din faze fixe.

Stanciu a restabilit egalitatea in minutul 36 dintr-o lovitura de la 11 metri, dupa ce gazdele deschisesera scorul prin Sadilek in minutul 11.

Kadlec a adus-o pe Slovacko din nou la conducerea cu o reusita in finalul primei reprize.

Acelasi Stanciu a fost omul cu golul egalizator, de aceasta data dintr-o lovitura libera magistral executata in minutul 72.

Slavia Praga s-a impus in final prin golul marcat de Lingr, cand mai erau noua minute de jucat din meci.

Echipa lui Stanciu ramane pe primul loc, cu un avans de 11 puncte fata de principala rivala si urmaritoare Sparta Praga, echipa cu un meci mai putin disputat.