Stranieri

Debut pentru Alexe la Sassuolo

Fostul dinamovist Marius Alexe a debutat la noua sa echipa, Sassuolo, intr-o partida amicala disputata contra unei formatii de amatori.

Antrenorul Eusebio Di Francesco l-a folosit pe Alexe in postul de atacant stanga pe toata durata primei reprize. Alexe nu a reusit sa marcheze niciun gol la debut, iar in debutul partii secunde a fost retras pe banca.

Practic Sassuolo a trimis doua echipe in teren cu ocazia celor doua reprize ale meciului cu Rappresentativa Valtellina, echipa pe care au invins-o cu 8-0.

Alexe a fost imprumutat de Sassuolo de la Dinamo contra sumei de 500.000 de euro. Daca marcheaza un numar de goluri si impresioneaza prin evolutiile sale Alexe poate aduce in conturile clubului din Stefan cel Mare pana la 3 milioane de euro.