Stranieri

Debut cu victorie pentru Sumudica si Budescu in Arabia Saudita. Antrenorul i-a cucerit pe fanii sauditi

Sursă foto: twitter.com/AlShababSaudiFC

Al Shabab, echipa antrenata de Marius Sumudica, a inceput cu dreptul noul sezon din prima liga a fotbalului saudit.

Cu Valerica Gaman si Constantin Budescu toate minutele pe teren, Al Shabab a invins-o pe Al ittihad, fosta echipa a lui Victor Piturca, cu 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Nasser Al Shamrani cu 11 minute inaintea finalului partidei.

La final, pentru a-I cuceri pe fanii lui Al Shabab, Sumudica s-a pus in genunchi si a sarutat pamantul, dupa care a efectuat un dans numai de el stiut. Vedeti aici imaginile.