Stranieri

Debut cu stangul pentru Dan Petrescu in Turcia

Kayserispor, noua echipa a lui Dan Petrescu, a pierdut, sambata, pe terenul lui Gaziantep, formatie de la care a fost indepartat recent Marius Sumudica.

Alexandru Maxim a adus golul victoriei pentru Gaziantep, scor 2-1, dintr-o lovitura de la 11 metri.

Gaziantep a deschis scorul in urma unui autogol al lui Kvrzic in minutul 31.

In partea secunda, minutul 61, Kayserispor a egalat scorul prin grecul Kolovetsios, pentru ca in minutul 77 Maxim sa puncteze de la punctul cu var, stabilind astfel scorul final.

Maxim a fost titular si a evoluat pana in minutul 83, cand i-a lasat locul in teren lui Junior Morais, fostul echipier de la Astra Giurgiu si FCSB.

Alin Tosca a fost integralist la Gaziantep, la fel ca si Cristian Sapunaru la Kayserispor, echipa de la care au lipsit Denis Alibec si Silviu Lung jr.

Dan Petrescu a trimis in teren o echipa din care a facut parte un singur turc, portarul Alemdar.