Stranieri

Cosmin Olaroiu in finala Superligii din China

Jiangsu Suning, echipa pregatita de Cosmin Olaroiu, s-a calificat luni in finala Superligii din China, in conditiile in care a evoluat in inferioritate numerica.

Echipa lui Olaroiu a invins pe Shanghai SIPG, cu 2-1, in returul semifinalei, dupa ce a revenit de la 0-1.

Shanghai SIPG a avut si doua goluri anulate, de fiecare data pentru pozitii afara din joc.

Jiangsu a ramas in inferioritate numerica in debutul reprizei secunde, dar chiar si asa a restabilit egalitatea cu 12 minute inaintea finalului.

S-a intrat in prelungiri, unde echipa lui Olaroiu a marcat golul victoriei prin Jiang Luo in minutul 107.

In mansa tur scorul fusese egal, 1-1.

Guangzhou Evergrande va fi adversara pentru Jiangsu Suning in finala campionatului din China, dupa ce a trecut de Beijing Guoan cu 3-1 in mansa retur.

Cele doua remizasera in tur, scor 0-0.