Stranieri

Cicaldau si Morutan impresioneaza la Galatasaray. Unul a marcat din pasa celuilalt

Internationalii romani Alexandru Cicaldau si Olimpiu Morutan au contribuit la primul gol marcat de Galatasaray in deplasare cu Kasimpasa, duminica, in prima liga a Turciei. Un meci incheiat 2-2, dupa ce Galatasaray a avut 2-0 in prima repriza.

La primul meci in tricoul formatiei din Istanbul, Morutan a pasat pentru golul marcat de Cicaldau in minutul 32.

Sase minute mai tarziu Galatasaray si-a dublat avantajul prin Muhammed Kerem Akturkoglu.

Kasimpasa a redus din diferenta in prelungirile primei reprize prin Nicolai Jorgensen, pentru ca in partea secunda gazdele sa egaleze scorul prin Umut Bozok.

Cicaldau a fost inlocuit la pauza, in timp ce Morutan a evoluat pana in minutul 72, cand a fost inlocuit cu Sofian Feghouli.