„Situatia e simpla. Nu avem o intelegere cu clubul sau, dar jucatorul si-a declarat deja in mai multe randuri dorinta de a se transfera la Inter. Vom vedea cum situatia va evolua, insa suntem in grafic pentru a ajunge la un acord”, a spus directorul tehnic al lui Inter, Marco Branca.
In urma cu o zi, impresarul care mediaza transferul lui Chivu la Barcelona, Ernesto Bronzetti, declara ca dorinta lui Chivu este de a se transfera in Primera Division, la Barcelona.
„Din cate stiu, chivu ar prefera un transfer la Barcelona si e doar o chestiune de timp pana cand se va ajunge la un acord cu AS Roma”, a declarat Bronzetti, marti.
Conform Il Romanista, Daniele Prade, directorul sportiv al luI AS Roma, a fost marti seara in Spania, unde a negociat trecerea lui Chivu, insa se pare ca nu s-a ajuns la nici un rezultat.
Onlinesport
Fotbal
1 min de citit
Branca: „Chivu vrea la Inter”
Directorul tehnic al lui Internazionale Milano, Marco Branca, a declarat ca echipa sa nu a ajuns la un acord cu AS Roma, dar ca internationalul roman isi doreste sa ajunga la Inter. Cu o zi in urma, impresarul Ernesto Bronzetti a spus ca dorinta lui Chivu este sa se transfere la Barcelona.
onlinesport.ro
Onlinesport.ro este primul site de sport independent din România și al treilea din istoria presei digitale sportive din țară. În 2001 a adus în premieră în...
Onlinesport.ro este primul site de sport independent din România și al treilea din istoria presei digitale sportive din țară. În 2001 a adus în premieră în presa de sport online, dar și în peisajul presei digitale locale, conceptul de „jurnalism în timp real”, cu știri, clasamente, rezultate, evenimente live text - toate actualizate odată cu desfășurarea evenimentelor, șapte zile din șapte. A creat și prima comunitate de sport, pe Forum. Cu o experiență de aproape 25 de ani în media digitală de sport și cu o strategie neschimbată de a crea conținut de calitate și relevant, onlinesport.ro este o referință în istoria presei digitale și a jurnalismului sportiv din România.
