Stranieri

Andrei Ivan a impresionat in Europa League la meciul cu Rangers

Sursă foto: twitter.com/skrapid

Titular la Rapid Viena, atacantul Andrei Ivan a creat faza singurului gol marcat de echipa care o elimina pe FCSB in playoff la partida disputata pe Ibrox Park din Glasgow.

Ivan a patruns pe dreapta si a centrat in careu pentru Pavlovic. Fundasul advers Coulibaly a intervenit, insa mingea a ajuns cu sansa la Berisha si acesta a introdus-o in poarta.

Era minutul 42 si Rapid Viena deschidea scorul in deplasare cu Glasgow Rangers, echipa lui Steven Gerrard, insa formatia scotiana a anulat avantajul oaspetilor dupa doar doua minute.

Morelos egala in minutul 44 si tot el inchidea tabela in minutul 90, la sase minute dupa ce Tavernier puncta pentru 2-1 din penalty.

Gigi Becali anunta, joi, ca este dispus sa plateasca 1.8 milioane pentru aducerea lui Ivan, jucator imprumutat de Krasnodar la Rapid Viena in acest sezon.