Stranieri

Andone marcheaza primul gol al sezonului pentru Deportivo

Sursă foto: twitter.com/RCDeportivo

Internationalul Florin Andone a marcat, duminica, primul sau gol in acest sezon pentru Deportivo La Coruna in La Liga.

Atacantul formatiei galiciene a marcat golul de 2-2 in minutul 50 al meciului de pe teren propriu cu Real Sociedad.

Juan Fran a centrat din dreapta in careu, iar Adrian Lopez l-a servit ideal cu capul pe Andone care, fara marcaj in zece metri, a sutat in forta sub bara.

Real Sociedad a condus cu 2-0 dupa doua goluri marcate in primele cinci minute ale partidei de pe El Riazor, Juanmi si Illaramendi marcand in poarta celor de la Deportivo.

Adrian a redus din diferenta pentru Deportivo cu un gol spectaculos in minutul 27.

In alta ordine de idei, Costel Pantilimon a fost rezerva la primul meci de la transferul la Deportivo.

Real Sociedad a castigat in final, cu 4-2.