Stranieri

Andone marcheaza impotriva lui Atletico Madrid

Sursă foto: twitter.com

Internationalul Florin Andone a marcat, joi seara, impotriva vicecampioanei Europei Atletico Madrid intr-un meci din La Liga, primul cu Pepe Mel pe banca celor de la Deportivo La Coruna.

Oblak, portarul lui Atletico, a vrut sa-l imite pe Florin Nita de la Steaua si in minutul 13 al meciului de pe El Riazor a degajat chiar in picioarele lui Andone.

Atacantul celor de la Deportivo a spus "multumesc" si a finalizat cu un sut plasat unu contra unu, asa cum am anticipat aici.

Cu aceasta reusita Andone ajunge la cota 8 goluri in ultimele 14 meciuri pentru Deportivo.

In minutul 42 Andone a fost protagonistul unei patrunderi in careul advers la finalul careia a solicitat lovitura de la 11 metri la interventia aceluias Oblak. S-a acordat doar corner.

Meciul s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, dupa ce Antoine Griezmann a prins un sut fabulos in minutul 68 de la peste 30 de metri.