Stranieri

Andone, gol si pasa de gol in meciul cu Real Madrid

Sursă foto: twitter.com

Internationalul roman Florin Andone a marcat un gol si a pasat decisiv la a doua reusita a echipei sale, Deportivo La Coruna, in meciul de miercuri seara disputat pe teren propriu cu Real Madrid.

Evolutia buna a lui Andone nu a fost de ajuns pentru obtinerea unui rezultat pozitiv, Real impunandu-se pe El Riazor cu un categoric 6-2.

Andone deschisese scorul in minutul 35 si tot el pasase decisiv la golul marcat de Joselu cu sase minute inaintea finalului de partida.

Real Madrid a modificat tabela inca din minutul 1 prin Morata, celelalte goluri fiind marcate de James Rodriguez (14, 66), Lucas (44), Isco (77) şi Casemiro (87).

Andone a ajuns la 9 goluri marcate in acest sezon pentru Deportivo La Coruna in La Liga.