Stranieri

Alexandru Maxim marcheaza pentru Stuttgart in 2.Bundesliga cu o super executie (VIDEO)

Mijlocasul Alexandru Maxim a marcat unul dintre golurile lui VfB Stuttgart, luni seara, in meciul cu FC St.Pauli din prima etapa a ligii secunde din Germania.

Maxim a inceput meciul ca rezerva, dar a fost aruncat in lupta inca din primul minut al partii secunde la scorul de 1-0 pentru echipa din Hamburg.

Jucatorul roman avea sa restabileasca egalitatea dupa 21 de minute din pasa lui Gentner, iar acesta din urma a inscris golul victoriei lui Stuttgart cu trei minute inaintea finalului.

Nu mai putin de 60.000 de spectatori au asistat la prima partida sustinuta de Stuttgart pe teren propriu dupa retrogradarea din 1.Bundesliga.