Serie A

Victorie pentru Juventus cu Inter

Juventus Torino a castigat Derby-ul Italiei cu Internazionale Milano, scor 3-2, in etapa a 37-a din Serie A.

Cristiano Ronaldo (min.24) si Cuadrado cu o dubla (min.45 si 88 din penalty) au marcat golurile Batranei Doamne.

Pentru noua campioana a Italiei au punctat Romelu Lukaku din penalty (min.35) si Giorgio Chiellini (min.83), autogol.

Ambele echipe au avut cate un jucator eliminat.

Betancur a fost dat afara de la Juventus in minutul 55, pentru ca in minutul 90+2 echilibrul numeric sa fie refacut dupa eliminarea lui Brozovic de la oaspeti.

Intr-o alta partida disputata sambata, Atalanta a obtinut trei puncte mari pe terenul celor de la Genoa, scor 4-3.

Zapata, Malinovski, Gosens si Pasalic au marcat pentru formatia din Bergamo, in timp ce golurile “Grifonului” genovez au fost reusite de Shomurodov (dubla) si Pandev din penalty.

Spezia a invins Torino, cu 4-1, un alt rezultat rusinos pentru gruparea granata, dupa 0-7 la mijlocul saptamanii cu Milan pe teren propriu.

Un Milan care primeste, duminica, vizita sarzilor de la Cagliari.