Serie A

Victorie de control pentru Juventus in Serie A

Campioana Italiei a trecut peste infrangerea cu Internazionale Milano din runda precedenta si a invins Bologna intr-un meci disputat pe teren propriu, duminica, cu 2-0.

Brazilianul Arthur a deschis scorul in prima repriza cu un sut din afara careului usor deviat de un adversar.

Weston McKennie a majorat avantajul Batranei Doamne pe finalul meciului dupa o faza fixa de la coltul terenului.

McKennie ajunge la trei goluri in 15 meciuri pentru Juventus si egaleaza propriul record de reusite in tricoul alb-negru intr-un sezon.

Cristiano Ronaldo a jucat toate minutele pentru Juventus si a pasat decisiv la golul de 1-0.

Radu Dragusin a fost rezerva neutilizata.

Juventus acumuleaza 36 de puncte in 18 etape si este la sapte puncte de liderul AC Milan, cu un meci mai putin disputat.

Bologna ocupa locul 13 in Serie A, cu 20 de puncte.