Serie A

Valentin Mihaila a debutat la Atalanta intr-un meci de cosmar

Echipa din Bergamo a fost invinsa pe teren propriu de Cagliari, scor 1-2, formatie la care Razvan Marin a fost integralist.

Imprumutat de la Parma din Serie B pana la finalul sezonului, Valentin Mihaila a intrat la Atalanta in minutul 72, dupa ce scorul final fusese deja stabilit.

Fara prea multe mingi utile, Mihaila s-a pierdut pe teren neavand impactul asteptat de fanii celor din Bergamo.

Pereiro a reusit o dubla pentru Cagliari in minutele 50 si 68, echipa care a obtinut doar a patra victorie a sezonului.

Atalanta egalase in minutul 64 prin Palomino, dar n-au reusit sa profite de momentul pozitiv incasand rapid un nou gol.

Formatia din Bergamo ramane pe patru, dar poate fi depasita in clasament de Juventus, echipa care primeste duminica seara vizita celor de la Hellas Verona.

Cagliari era cea mai slaba echipa din Serie A inaintea meciului de la Bergamo, cu doar sase puncte obtinute pe teren strain.