Serie A

Torino smulge remiza in Derby della Mole cu Juventus

Cele doua rivale din Torino au terminat la egalitate, scor 1-1, derby-ul local disputat pe terenul lui Juventus, vineri seara, in etapa a 26-a din Serie A.

De Ligt a deschis scorul pentru Juventus, in minutul 13, dupa o faza fixa de la coltul terenului. Cuadrado a centrat pe bara a doua si De Ligt a marcat cu capul in forta.

Torino a egalat dupa pauza prin Andrea Bellotti, internationalul italian reluand din cadere o centrare din flancul stang.

Juventus ocupa in continuare locul patru, dar pastreaza doar trei puncte in fata celor de la Atalanta, echipa cu doua meciuri mai putin disputate.

Torino se afla pe locul 10 in clasamentul din Serie A, departe de grijile retrogradarii.

Pentru Juventus a fost a doua remiza la rand, dupa ce etapa trecuta remiza in deplasarea de la Bergamo (1-1).