Serie A

Tensiune la Juventus. Ronaldo la cutite cu antrenorul dupa ultimul meci

Cristiano Ronaldo a fost schimbat la zece minute dupa pauza in meciul cu AC Milan, iar atacantului portughez decizia lui Maurizio Sarri nu i-a picat deloc bine.

Tabela arenei din Torino arata in continuare 0-0 in minutul 55 cand Sarri a decis sa mute cu Paulo Dybala in locul lui Cristiano Ronaldo.

Portughezul nu a gustat deloc decizia tactica a lui Sarri si s-a dus glont spre vestiare fara sa dea mana cu antrenorul sau.

Lui Sarri mutarea i-a iesit din plin si are acoperire, dupa ce tocmai Dybala a marcat golul victoriei lui Juventus cu Milan.

Este pentru prima data de la transferul in capitala Piemontului cand Ronaldo este schimbat atat de devreme. S-a mai intamplat sezonul precedent sa fie inlocuit in minutul 64 al unui meci cu Frosinone, in conditiile in care pe Juventus o astepta atunci un important meci de Champions League.