Serie A

Ronaldo aduce victoria lui Juventus cu Sampdoria

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Pentru a doua etapa la rand Cristiano Ronaldo se dovedeste a fi jucatorul decisiv pentru Juventus Torino.

A marcat golul care a salvat remiza a doua zi de Craciun cu Atalanta in deplasare, iar acum a punctat decisiv pentru victoria din meciul cu Sampdoria.

Starul portughez a deschis scorul in minutul 2 din pasa lui Paulo Dybala si tot el a marcat golul de 2-1 in minutul 65 dintr-o lovitura de la 11 metri.

Sampdoria egalase prin Fabio Quagliarella in minutul 33 de asemenea de la punctul cu var.

Un penalty acordat dupa consultarea arbitrajului video pentru un hent comis de germanul Emre Can.

In urma acestui succes, al 17-lea in 19 etape, Juventus isi consolideaza primul loc in Serie A, cu un total de 53 de puncte la final de 2018.