Serie A

Ronaldo a prins gustul golului la Juventus

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Revenit pe teren in Serie A dupa eliminarea suferita la mijlocul saptamanii in meciul cu Valencia din Liga Campionilor, Cristiano Ronaldo a fost decisiv pentru Juventus.

Atacantul portughez a deblocat tabela, duminica seara, in meciul de al Frosinone marcand cu un sut din interiorul careului in minutul 81.

S-a terminat 2-0 pentru Juventus dupa reusita lui Bernadeschi din prelungirile partidei.

Ronaldo ajunge la trei goluri in tricoul lui Juventus, echipa care isi pastreaza parcursul fara eroare dupa cinci etape in Serie A.

Principala urmaritoare Napoli s-a impus la Torino, cu 3-1, in timp ce AC Milan s-a vazut egalata in extremis de Atalanta in prelungirile partidei, remizand 2-2 pe San Siro.

AS Roma continua forma slaba din acest inceput de sezon si a pierdut la Bologna, scor 2-0.