Serie A

Revenire de senzatie pentru Inter cu Torino

Cu Ionut Radu pe banca de rezerve, Internazionale Milano a revenit de la 0-2 si a invins-o la scor pe Torino, duminica, in etapa a 8-a din Serie A.

Oaspetii arenei San Siro au marcat prin Zaza in prelungirile primei reprize si Ansaldi in urma unui penaly, in minutul 62.

Inter a reactionat imediat si in patru minute restabilea egalitatea. Alexis Sanchez a dat semnalul revenirii, dupa ce Lukaku trimisese in transversala.

Rolurile s-au inversat la golul de 2-2, cand Sanchez a pasat decisiv pentru Lukaku si belgianul n-a mai ratat tinta.

Acelasi Lukako puncta dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 84, pentru ca in minutul 90 sa paseze la randul lui decisiv pentru reusita de 4-2 a lui Lautaro Martinez.