Serie A

Razvan Marin, inca un meci de uitat la Cagliari

Mijlocasul Razvan Marin a disputat toate minutele confruntarii cu Benevento programata, miercuri, in etapa a 16-a din Serie A.

Benevento s-a impus pe terenul sarzilor, cu 2-1, dupa ce Cagliari deschisese scorul prin Joao Pedro in minutul 20.

Sau (41) si Tuia (44) au marcat golurile lui Benevento, formatia pregatita de Filippo Inzaghi.

La ultima faza a meciului Simeone a ratat egalarea cu un sut din interiorul careului.

Cagliari a incheiat meciul in inferioritate numerica, dupa ce Nandez a fost eliminat pentru un cartonas rosu luat pentru proteste.

Benevento ocupa locul 10 in clasament, pozitie pe care va ramane indiferent de celelalte rezultate ale acestui runde.

Cagliari continua forma slaba si ajunge la noua meciuri fara victorie in campionat.

Ultimul succes al sarzilor in Serie A dateaza 7 noiembrie 2020, cand formatia la care este legitimat Razvan Marin a castigat acasa cu Sampdoria, scor 2-0.

Cagliari are 14 puncte in 16 etape si este la trei puncte deasupra liniei retrogradarii.