Serie A

Puscas sparge gheata in Serie A. Benevento obtine primul punct!

Dupa 14 infrangeri la rand echipa Benevento a obtinut, duminica, primul punct de la promovarea in Serie A.

Echipa la care este legitimat internationalul roman de tineret George Puscas a scos in extremis un egal pe teren propriu cu AC Milan, scor 2-2.

Aflata la debutul lui Gennaro Gattuso pe banca tehnica, Milan a deschis scorul in finalul primei reprize prin lovitura de cap a lui Bonaventura.

Puscas, titularizat la Benevento, a restabilit egalitatea in primele minute ale partii secunde cu un sut din centrul careului dupa o lovitura de la coltul terenului.

Milan revenea la conducerea prin lovitura de cap a croatului Kalinic dupa o alta faza fixa, insa finalul avea sa fie unul plin de evenimente.

Oaspetii au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Romagnoli in minutul 75, pentru ca in minutul 90+5 Brignoli, portarul gazdelor, sa aduca egalarea pentru Benevento cu o lovitura de cap la o centrare din lovitura libera.

Puscas a ramas pe teren pana la finalul partidei si a sarbatorit alaturi de colegii sai primul punct in Serie A.