Serie A

Primul gol marcat de Mihaila in Serie A. Parma rateaza incredibil victoria

Valentin Mihaila a marcat, duminica, primul sau gol pentru Parma in Serie A, in confruntarea cu Fiorentina din deplasare.

Un meci care s-a incheiat in cele din urma la egalitate, scor 3-3.

Mihaila a marcat golul trei al formatiei sale dupa o faza de contraatac in minutul 90. 0 faza la care a contribuit si Dennis Man, jucator care a trimis in careu la intalnire pentru aparitia lui Inglese.

Pentru Mihaila este al doilea gol marcat pentru Parma, dupa cel reusit in 21 ianuarie pe terenul lui Lazio intr-un meci din Cupa Italiei.

In prelungirile partidei Fiorentina a restabilit egalitatea, in minutul 90+4, printr-un autogol semnat de Iacoponi.

La 2-2 Man a ratat o mare ocazie, reluand cu capul putin pe langa poarta din 6-7 metri.

Apoi, Fiorentina a avut o bara transversala.

Gruparea viola a deschis scorul prin Martinez Quarta, in minutul 28. Avantaj pe care Parma l-a anulat printr-un gol reusit din penalty de Kucka, minutul 32.

Milenkovic a punctat pentru 2-1, scorul inregistrat la pauza in favoarea gruparii din Florenta.

Mihaila a intrat pe teren din minutul 46 in locul lui Hernani, in timp ce Man i-a luat locul din minutul 62 lui Karamoah.

Cu cei doi romani in teren Parma a egalat, 2-2, in minutul 72 prin Kurtic.