Serie A

Piatek marcheaza din nou pentru Milan. Insuficient pentru victorie cu Roma

Sursă foto: twitter.com/acmilan

Echipele AS Roma si AC Milan au remizat, duminica seara, scor 1-1, intr-un meci din Serie A.

Atacantul polonez Krystof Piatek a inceput al doilea meci ca titular si a deschis scorul in minutul 26 din pasa brazilianului Paqueta.

Este al doilea meci consecutiv in care Piatek, transferul de 35 milioane de euro al Milanului, reuseste sa marcheze dupa “doppietta” din partea de Cupa Italiei contra lui Napoli.

Roma a fost echipa care a avut mai multe oportunitati de a marcat si la una dintre acesta, in chiar primul minut al partii secunde, formatia gazda a partidei de pe Olimpic a egalat prin Zaniolo.

Cei de la AC Milan au acuzat neacordarea unui penalty la un duel in suprafata de pedeapsa intre Kolarov si Suso.

Milan isi pastreaza locul patru in clasament dupa acest meci, fara insa a reusi sa profite de insuccesul rivalei locale Inter Milano pe teren propriu cu Bologna.

Noua echipa a lui Sinisa Mihajlovic a dat lovitura impunandu-se, cu 1-0, pe Giuseppe Meazza.

Raman patru puncte intre ocupanta locului trei, Inter, si principala urmaritoare, Milan.