Serie A

Pas gresit pentru Napoli in Serie A. Se strange clasamentul la varf

Liderul campionatului italian a pierdut puncte in deplasare cu Sassuolo, echipa la care Vlad Chiriches a fost titular.

Napoli a condus cu 2-0 la Sassuolo dupa reusitele lui Fabian Ruiz (min.51) si Mertens (min.60).

Gazdele au revenit pe final de meci si au salvat remiza in urma golurilor marcate de Scamacca (min.71) si Ferrari (min.89).

Vlad Chiriches a fost integralist la Sassuolo.

Intr-o alta partida din etapa a 15-a, AC Milan s-a impus de o maniera categorica in deplasare cu Genoa, scor 3-0.

Rossoneri au obtinut prima victorie dupa doua partide pierdute la rand in campionat.

Ibrahimovic a deschis scorul dintr-o lovitura libera in minutul 10, iar Messias a securizat victoria Milanului cu o dubla in minutele 45+2 si 61.

Campioana Inter a trecut pe teren propriu de Spezia, cu 2-0, in timp ce Bologna a invins acasa pe AS Roma, echipa lui Jose Mourinho, cu 1-0.

Napoli mai pastreaza un singur punct avans fata de Milan in clasament si doua fata de Inter.