Serie A

Nebunie de meci in Serie A. Cagliari revine de la 1-3 si o invinge pe Sampdoria

Etapa din Serie A s-a incheiat, luni seara, cu un super meci intre Cagliari, revelatia de pana acum a sezonului, si Sampdoria, echipa care se tine ca un dinte de lapte deasupra liniei retrogradării.

Oaspetii au condus cu 2-0 si 3-1 dupa golurile lui Fabio Quagliarela (38, 70) si Gaston Ramirez (52).

Pentru gruparea sarda redusese din diferenta Radja Naingollan in minutul 69.

Dubla lui Joao Pedro (74, 76) a readus-o pe Cagliari in meci si partida se indrepta spre o remiza multumitoare pentru ambele echipe.

In prelungirile meciului Cagliari a dat lovitura prin Alberto Cerri in minutul 90+6.

Cagliari revine pe locul patru in clasamentul din Serie A, unde a acumulat 28 de puncte.

Echipa din Sardinia n-a mai pierdut de 12 meciuri, mai precis de la 1-2 pe teren propriu cu Inter pe 1 septembrie, si are o serie de patru meciuri castigate la rand.

Sampdoria ramane prima peste linia retrogradarii, cu 12 puncte, genovezii suferind prima infrangere dupa patru meciuri in campionat.