Serie A

Napoli reuseste al doilea 6-0 al sezonului in Serie A

Echipa de langa Vezuviu s-a impus de o maniera categorica in meciul sustinut pe teren propriu cu Fiorentina, duminica, in etapa a 18-a din Serie A.

Napoli a transat disputa, cu 6-0, dupa ce la pauza tabela arenei care poarta numele lui Diego Armando Maradona arata deja un neverosimil 4-0!

Pentru Napoli este al doilea succes cu 6-0 din actuala editie de campionat, dupa cel obtinut in 27 septembrie cu Genoa, de asemenea pe teren propriu.

Insigne (2), Demme (36), Lozano (38) si Zielinski (45) au punctat pentru echipa pregatita de Gennaro Gattuso.

In partea secunda au mai marcat Insigne dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 72 si Politano (89).

Un meci in care Napoli a avut o singura lovitura de la coltul terenului!

Napoli urca pe locul trei in clasamentul din Serie A, cu 34 puncte.

Fiorentina ramane pe 14, cu doar 18 puncte si in continuare traieste periculos in actualul sezon din prima liga italiana.