Serie A

Milan, victorie in deplasare cu Roma

Echipa AC Milan a castigat, duminica seara, pe Stadio Olimpico in fata celor de la AS Roma, scor 2-1.

Un succes vital pentru rossoneri in lupta de la distanta cu rivala locala Inter Milano, echipa care se distantase la sapte puncte in fruntea ierarhiei din Serie A.

Kessie a deschis scorul cu doua minute inaintea pauzei dintr-o lovitura de la 11 metri.

La cinci minute dupa pauza gazdele rastabileau egalitatea prin Veretout.

Doar opt minute a ramas tabela in echilibru, Rebic aducand Milanul pentru a doua oara in avantaj.

O diferenta fragila pe care formatia vizitatoare a pastra-o pana la ultimul fluier.

AS Roma pierde primul meci pe teren propriu in actualul sezon de Serie A, dupa noua victorii si trei remize.

Milan revine la patru puncte in urmarirea liderului Inter si la sase puncte in fata lui Juventus.