Serie A

Milan revine pe primul loc in Serie A dupa 3-1 la Verona

Echipa AC Milan a castigat meciul disputat in deplasare cu Hellas Verona, scor 3-1, in etapa a 36-a din Serie A.

Gazdele au deschis scorul prin Faraoni, in minutul 38, cu o lovitura de cap din interiorul careului.

Tonali a adus egalarea pentru Milan in prelungirile primei reprize si tot el a marcat la patru minute dupa pauza.

Tabela avea sa fie inchisa de Florenzi, in minutul 86, cu un sut spectaculos din alergare la coltul lung.

Milan acumuleaza 80 de puncte si revine pe primul loc in clasament, refacand diferenta de doua puncte fata de Internazionale.

Etapa urmatoare Milan primeste vizita celor de la Atalanta, iar Inter joaca in Sardinia cu Cagliari, formatie care lupta pentru evitarea retrogradarii.