Serie A

Milan revine de la 0-2 cu Hellas Verona pe San Siro. Ibrahimovic a ratat un penalty!

Echipa AC Milan ramane pe primul loc in clasamentul din Serie A in pofida remizei de pe teren propriu cu Hellas Verona.

Oaspetii au condus cu 2-0 in urma reusitelor lui Barak (6) si Zaccagni (19).

Autogolul lui Magnani (27) a readus Milanul in meci, Ibrahimovic restabilind in extremis egalitatea in minutul 90+3.

Atacantul suedez ratase o lovitura de la 11 metri in minutul 66, cand a sutat mult peste poarta de la punctul cu var.

Milan ramane lider in Serie A dupa sapte etape, cu doua puncte pentru Sassuolo.

Este a doua remiza pe teren propriu in acest sezon, dupa 3-3 cu AS Roma, meci in care Ciprian Tatarusanu a fost titular si a gafat la primul gol.

Pentru Milan a fost o saptamana complicata, dupa 0-3 cu Lille in Europa League de asemenea pe teren propriu.