Serie A

Meci nebun intre Milan si Udinese. Rossonerii castiga in prelungiri!

AC Milan a obtinut in extremis toate punctele in meciul cu Udinese disputat pe teren propriu, duminica, in etapa a 20-a din Serie A.

A fost 3-2 pentru Milan, dupa ce fiecare dintre echipe a trecut la conducere.

Udinese a deschis scorul in minutul 6 dupa o gafa a portarului milanez Donnarumma.

Milan a egalat prin Rebic la trei minute dupa pauza, oaspeti ratand apoi in mai multe randuri revenirea la conducere.

Theo Hernandez a facut 2-1 pentru Milan aproape de finalul intalnirii cu un sut din afara careului dupa o minge respinsa de apararea oaspetilor.

Zlatan Ibrahimovic, din nou titular la Milan, a ratat sansa golului desprinderii pe tabela.

La faza imediat urmatoare Udinese a dat lovitura dupa o frumoasa faza construita in flancul drept. Centrare in fata portii si Lasagna a reluat decisiv cu capul la coltul lung.

In al treilea si ultimul minut suplimentar aratat de la margine, Rebic avea sa aduca victoria pentru Milan cu un stang din interiorul careului.