Serie A

Meci nebun in Serie A intre Lazio si Udinese. O caruta de goluri marcate si trei eliminati

Echipele Lazio Roma si Udinese au terminat la egalitate, scor 4-4, intr-un meci disputat joi seara in Serie A si care a avut nevoie de 100 de minute.

Udinese a condus pe Olimpico, cu 3-1 la pauza, dupa reusitele Beto (dubla) si Molina, dar Lazio a revenit formidabil si a intors spectaculos rezultatul.

Immobile, Pedro, Milinkovic-Savic si Acerbi au marcat pentru echipa lui Maurizio Sarri.

Reusita lui Milinkovic-Savic a fost una de exceptie, cu sut din afara careului in plasa laterala.

Formatia friulana a egalat la patru in minutul 90+9 prin Arslan. Sut din 16 metri la mingea intoarsa de Forestieri dintr-o lovitura libera.

Trei jucatori au fost eliminati, Patric de la gazde, respectiv Molina si Walace de la oaspeti.

Fostul international roman Stefan Radu a inceput partida ca rezerva si a fost introdus pe teren in minutul 59.