Serie A

Lazio, victorie categorica in fata Milanului | Inter aproape campioana

Cu Stefan Radu integrlist echipa Lazio Roma a invins de o maniera categorica pe AC Milan, cu 3-0, intr-un meci disputat in etapa a 33-a din Serie A.

Correa a deschis scorul dupa doar 77 de secunde in urma unei patrunderi singur cu portarul Donnarumma.

Acelasi Correa a majorat avantajul lui Lazio la sase minute dupa pauza cu un sut la coltul scurt.

Immobile a inchis tabela cu trei minute inaintea finalului.

Cu cinci etape ramase pana la finalul sezonului din Serie A lupta pentru locurile de Champions League este mai incinsa ca oricand.

Patru echipa sunt despartite de doua puncte in lupta pentru cele trei locuri ramase.

Internazionale Milano e scapata in castigatoarea titlului, trofeu pe care il poate obtine matematic chiar la finalul acestei saptamani prin jocul favorabil al rezultatelor.

Echipa lui Antonio Conte are 79 de puncte, iar principala urmaritoare Atalanta are 68 de puncte.

Urmeaza trei echipe cu acelasi numar de puncte (66), Napoli, Milan si Juventus.

Inter poate obtine titlul daca o invinge in etapa a 34-a pe ultima clasata Crotone, iar Atalanta nu castiga in deplasare cu Sassuolo.