Serie A

Juventus se impiedica de Cesena lui Constantin Nica

Juventus Torino, liderul detasat al campionatului italian Serie A, a pierdut doua puncte duminica seara pe terenul codasei Cesena, echipa la care a evoluat si fundasul Constantin Nica.

Gazdele au inceput cu entuziasm si au reusit deschiderea scorului dupa 17 minute prin Djuric.

Juventus a intors rezultatul pana la pauza prin Morata (27) si Marchisio (33), insa in partea secunda echipa de la Adriatica a reusit egalarea prin Brienza in minutul 65.

Batrana Doamna a ratat victoria dupa ce Arturo Vidal a ratat cu usurinta o lovitura de la 11 metri cu sapte minute inaintea finalului. Chilianul a tras pe langa poarta, dupa ce goalkeeper-ul advers se aruncase in partea opusa.

Fostul dinamovist Constantin Nica a inceput meciul ca rezerva, dar a intrat pe teren in minutul 60 pentru ultimele 30 de minute.

Imprumutat de la Atalanta pana la 30 iunie 2015, Nica a primit un cartonas galben in ultimele minute ale meciului.

Pentru Nica aceasta a fost doar a patra aparitie in teren in acest sezon de Serie A si interesant este ca el a jucat si in turul cu Juventus (0-3).