Serie A

Juventus revine de la 0-2 si castiga in deplasare cu Genoa

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Campioana Juventus Torino a avut parte de un inceput de cosmar pe Marassi din Genova, insa a revenit formidabil si a castigat cu 4-2.

Neamtul Sami Khedira si-a inscris in propria poarta dupa doar 16 secunde in stilul stelistului Artur Jorge, iar in minutul 7 Galabinov majora avantajul celor de la Genoa cu un gol din penalty.

Juventus a revenit in joc pana la pauza prin golurile lui Dybala din minutele 14 si 45, ultimul de asemenea din lovitura de la 11 metri.

Cuadrado in minutul 62 si acelasi Dybala in prelungirile partidei au adus victoria lui Juventus in aceasta etapa secunda din Serie A.

Puscas pe teren la Benevento

Intr-o alta partida disputata sambata, nou-promovata Benevento a pierdut pe teren propriu cu Bologna, scor 0-1.

Donsah a marcat unicul gol al meciului la zece minute dupa pauza. Trei minute mai tarziu atacantul roman George Puscas era introdus la Benevento in locul lui Ceravolo.