Serie A

Juventus intoarce rezultatul si invinge Milan pe teren propriu

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Intr-o partida din etapa a 31-a din Serie A, Juventus Torino a invins-o pe AC Milan, cu 2-1, dupa ce oaspetii au deschis scorul.

Polonezul Piatek a marcat pentru 0-1 in minutul 40, insa avantajul Milanului a fost anulat de Dybala dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 60.

Meciul se indrepta spre o remiza echitabila dupa aspectul jocului, cand Kean a dat lovitura pentru Juventus cu sase minute inaintea finalului.

Kean a marcat sase goluri in ultimele sapte meciuri pentru Juventus si este cel mai prolific atacant din campionatele de top ale Europei.

Acesta are un gol la fiecare 47 de minute jucate.

Juventus a mai facut un pas spre titlu, acumuland 84 de puncte. Torinezii vor obtine matematic al 35-lea Scudetto daca Napoli va fi invinsa, duminica, de Genoa.