Serie A

Juventus castiga in prelungiri la debutul lui Cristiano Ronaldo in Serie A

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Prima liga italiana a debutat, sambata seara, cu meciul dintre Chievo Verona si Juventus Torino, o partida castigata de campioana Italiei, scor 3-2.

Cristiano Ronaldo a fost titular si a avut un gol anulat pentru fault asupra portarului advers in minutul 87. O decizie venita in urma consultarii arbitrajului video.

Deschiderea scorului s-a produs repede dupa doar trei minute, Khedira trimitand in poarta o minge intoarsa de Chiellini dupa o centrare din lovitura libera.

La pauza s-a intrat cu 1-1 dupa ce Stepinski a egalat cu o lovitura de cap din centrul careului.

Chievo a preluat conducerea dupa pauza, in minutul 56, prin Giaccherini in urma unei lovituri de la 11 metri.

Un autogol semnat de Bani in minutul 77 a adus egalarea dupa o faza fixa de la coltul terenului, iar Juventus a dat lovitura in al treilea minut suplimentar prin Bernardeschi din centrarea lui Alex Sandro.