Serie A

Juventus a uitat sa primeasca gol

Sursă foto: twitter.com/juventusfc

Campioana Italiei, Juventus Torino, a transat derby-ul de clasament cu AS Roma, scor 1-0 (1-0), si ramane in urmarirea liderului Napoli.

Benatia a marcat unicul gol al meciului de sambata seara in minutul 18, iar dupa aceasta noua victorie Juventus ramane la un punct in urma liderului.

Mai interesant este ca Juventus ajunge la 730 de minute fara gol primit in toate competitiile, ceea ce reprezinta cu adevarat o performanta de luat in seama.

Intr-o alta partida din etapa a 18-a, Napoli a invins Sampdoria pe teren propriu, cu 3-2, in inferioritate numerica.

Surpriza a venit de la Sassuolo unde Inter Milano a fost invinsa, cu 1-0, si pierde contactul cu primele locuri.

AC Milan continua forma mizerabila din acest sezon dupa 0-2 pe teren propriu cu Atalanta, rezultata care duce fosta campioana a Europei pe locul 11 in clasament.