Serie A

Ionut Radu tine piept lui Juventus in Serie A. Cifra rotunda pentru Ronaldo!

Sursă foto: twitter.com/richhall80

Internationalul roman de tineret Ionut Radu a fost integralist, sambata seara, la Genoa in disputa de campionat cu Juventus Torino.

Echipa genoveza a obtinut in final un punct urias la Torino, dupa un 1-1 la care a contribuit si Radu.

Juventus a deschis scorul in minutul 18 prin Cristiano Ronaldo, primul jucator ajuns la 400 de goluri in primele cinci campionate ale Europei, pentru ca Genoa sa egaleze dupa pauza prin Bessa.

Cu acest egal ia sfarsit seria perfecta a lui Juventus in acest sezon de Serie A, o serie de 10 victorii consecutive in toate competitiile.

Revenind la recordul lui Ronaldo, acesta este urmat de Lionel Messi, cu 388 goluri, dintre jucatorii aflati in activitate. Ronaldo are 311 goluri in Spania, 84 in Anglia si doar cinci in Italia.