Serie A

Inter salveaza remiza cu Roma

Sursă foto: twitter.com/Inter

Inter si Roma au incheiat la egalitate, scor 1-1, in cel mai asteptat meci al zilei in Serie A la reluarea campionatului italian.

Roma a deschis scorul pe San Siro prin “micul faraon” El Shaarawy in minutul 31 dupa o lansare lunga din propria jumatate care a prins pe picior gresit apararea nerrazzurilor.

Cu patru minute inaintea finalului Vicino aducea egalarea pentru Inter cu o lovitura de cap din fata portii, astfel ca dupa aceasta runda se pastreaza ecartul de trei puncte intre cele doua echipe cu avantaj pentru echipa din Milano.

Invingatoare cu 5-1 pe teren propriu contra lui Chievo, Lazio a profitat de remiza de la Milano si a urcat pe locul trei in clasamentul din Serie A.

Napoli si-a consolidat primul loc in clasament dupa 1-0 in deplasare cu Atalanta, in timp ce Milan obtine a doua victorie la rand in campionat, o raritate in acest sezon, si se apropie de locurile europene.

Juventus – Genoa inchide etapa a 21-a, luni seara, de la 21:45.