Serie A

Infrangere rusinoasa pentru AC Milan

Sursă foto: twitter.com/acmilan

Dupa doua victorii la rand echipa AC Milan a suferit, duminica, un nou esec usturator in campionatul italian, Serie A.

Echipa preluata de Gennaro Gattuso a pierdut in deplasare cu Hellas Verona, scor 0-3.

Este pentru prima data in istorie cand Milan pierde la o asemenea diferenta pe terenul celor de la Verona.

Caracciolo a deschis scorul in minutul 24, iar dupa pauza Kean (44) si Bessa (77) au consfintit victoria gazdelor.

Milan a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Suso primul minut al prelungirilor.

Echipa lui Gattuso n-a reusit sa profite de infrangerea Sampdoriei cu Sassuolo, scor 0-1, si ramane pe sapte la trei puncte de ultimul loc care asigura prezenta in viitoarea editie a cupelor europene.