Serie A

Gol si autogol pentru Ibrahimovic in Serie A

Suedezul Zlatan Ibrahimovic a marcat pentru prima data in propria poarta.

S-a intamplat in partida de campionat sustinuta de AC Milan in deplasare cu Bologna.

Un meci castigat in cele din urma de rossoneri, cu 4-2, cu doi jucatori in plus pe teren.

Milan a intrat cu 2-0 la pauza, dar Bologna a egalat in primele zece minute ale partii secunde, desi evolua din minutul 20 cu un jucator mai putin.

In minutul 58, la 2-2, Soriano de la gazde a fost eliminat cu rosu direct pentru o talpa pe glezna pusa lui Toure.

O decizie luata de arbitru in urma semnalizarii fazei din camera VAR.

Bennarcer (min.84) si Ibrahimovic (min.90) au adus cele trei puncte pentru Milan, echipa la care Ciprian Tatarusanu a fost din nou titular.

Milan a urcat pe primul loc in Serie A, cu 25 de puncte. Napoli e a doua, cu 24 de puncte, si un meci mai putin disputat.

Gruparea de langa Vezuviu disputa, duminica, Il Derby del Sole cu AS Roma, in deplasare.