Serie A

Din rau in mai rau. Milan ajunge la doua puncte de zona retrogradarii

AC Milan este de nerecunoscut in acest inceput de sezon in Serie A, iar zilele lui Marco Giampaolo pe banca rossonerilor incep sa fie numarate.

Torino a revenit de la 0-1 si a invins-o pe Milan, joi seara, in ultimul meci al etapei a 5-a din Serie A.

Piatek deschisese scorul pentru Milan dintr-o lovitura de la 11 metri in minutul 19.

Oaspetii s-au crezut dinainte invingatori si Giampaolo a mutat defensiv cu retragerea lui Leao pe banca.

O mutare care s-a dovedit total neinspirata in economia rezultatului partidei.

Torino a lovit cu furie prin doua goluri in cinci minute prin reusitele lui Belotti (72, 76).

Ultimele minute au fost dominate de Milan, echipa care a cautat cu disperare egalarea si care a ratat mari ocazii prin Kessie si Piatek, ambii ramasi singuri cu portarul Sirigu.

Torino ajunge pe sase in clasament, cu 9 puncte, in timp ce Milan se scufunda pe 13, cu 6 puncte si trei infrangeri in primele cinci etape.

Prima echipa de sub linie, Udinese, are patru puncte.