Serie A

Cristiano Ronaldo a marcat pentru Juventus in primul meci de la reluarea Serie A

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a contribuit la victoria obtinuta de Juventus, luni seara, in deplasare cu Bologna.

Liderul din Serie A s-a mai apropiat cu un pas de titlu dupa succesul obtinut cu 2-0.

Cristiano Ronaldo a adus-o pe Juventus in avantaj dupa o lovitura de la 11 metri la jumatatea primei reprize.

Apoi, argentinianul Paulo Dybala a adus linistea pentru "Batrana Doamna", majorand avantajul de pe tabela in minutul 36.

Juventus are patru puncte avans si un meci in plus fata de principala urmaritoare Lazio.

Formatia din capitala Italiei joaca miercuri seara in deplasare cu Atalanta.

Fiorentina - Brescia 1-1 si Lecce - Milan 1-4 au fost celelalte doua meciuri disputate luni in Serie A.