Serie A

Cojocaru, rezerva in primul meci la Crotone

Portarul Valentin Cojocaru a privit de pe banca de rezerve primul sau meci in calitate de jucator al echipei italiene Crotone.

Nou-promovata in Serie A a pierdut, luni seara, in deplasare cu Empoli, scor 1-2, si ramane singura echipa fara puncte dupa trei etape.

Bellusci a deschis scorul pentru Empoli, iar Sampirisi a restabilit egalitatea in minutele suplimentare ale primei reprize.

Costa avea sa aduca victoria gazdelor si primele puncte in acest sezon cu o reusita in minutul 56.

Crotone a incheiat meciul in zece jucatori dupa eliminarea belgianului Dussenne pentru cumul de cartonase galbene in minutul 80.

Alaturi de Cojocaru pe banca de rezerve a celor de la Crotone s-a mai aflat si Adrian Stoian.

Crotone primeste etapa urmatoare vizita sicilienilor de la Palermo intr-un duel al ultimelor doua clasate.