Serie A

Chiriches, integralist la Napoli cu Sampdoria. A gresit la golul oaspetilor

Sursă foto: twitter.com/sscnapoli

Cu Vlad Chiriches toate minutele pe teren, Napoli a castigat in extremis partida cu Sampdoria, scor 2-1, cu revenire de la 0-1 si gol marcat in minutul 90+5.

Oaspetii de sambata ai arenei San Paolo din Napoli au profitat de autogolul lui Hysaj pentru a intra in avantaj la pauza.

Chiriches a ratat deposedarea la Schick in banda dreapta a terenului in directia de atac a oaspetilor, iar acesta a patruns spre poarta si din mingea trimisa in sase metri a iesit autogolul lui Hysaj.

Revenirea

Napoli a revenit pe finalul meciului si a intors meciul cu doua goluri marcate intr-un interval de 18 minute.

Mai intai Gabbiadini a restabilit egalitatea din serviciul lui Callejon in gura portii, pentru ca in al cincilea minut de prelungiri Tonelli sa dea lovitura cu un sut din centrul careului la o minge intoarsa de Strinic.

Sampdoria a evoluat in zece jucatori din minutul 61, dupa ce Silvestre a primit cartonasul rosu pentru un fault stupid comis asupra portarului Reina.