Serie A

Alexe a pus umarul la remiza lui Sassuolo cu Lazio

Atacantul Marius Alexe a intrat pe teren la Sassuolo in meciul disputat pe teren propriu, duminica dupa-amiaza, contra lui Lazio Roma in etapa a 6-a din Serie A.

Fostul dinamovist a inceput meciul ca rezerva si a fost introdus in joc in minutul 79 in locul lui Zaza cand deja scorul final fusese stabilit.

Lazio a condus cu 2-0 pe terenul lanternei rosii Sassuolo, dar nu a fost suficient pentru echipa la care Radu Stefan a absentat din nou sa obtina cele trei puncte.

Andre Dias si Candreva au punctat intr-un interval de doar cinci minute dupa pauza, insa cei de la Sassuolo au revenit prin Schelotto si Floro Flores.

Pentru Sassuolo este doar al doilea punct obtinut in primele sase etape din Serie A.

Marius Alexe, jucatorul imprumutat de la Dinamo pentru acest sezon, a ajuns astfel la al treilea meci disputat in Serie A. 122 de minute a adunat pana acum Alexe in tricoul lui Sassuolo.